HEAL YOUR LIFE® (HAYATINIZI İYİLEŞTİRİN) NEDİR?

HEAL YOUR LIFE® (HAYATINIZI İYİLEŞTİRİN) NEDİR?

Temmuz 9, 2019 0 Yazar: senemozkan

HEAL YOUR LIFE® Louise L. Hay tarafından 1970’lerden itibaren geliştirilen ve tüm dünyada adını duyurmayı başarmış bir öğreti. Kişisel ve bireysel gelişim alanındaki pek çok tekniği içinde barındırıyor. Öğretinin zenginliği içerdiği tekniklerin çeşitliliği yanında, 50 yıla yakın bir süre Louise’in kendi hayat yolculuğu tecrübeleriyle harika bir şekilde yoğrulmasından geliyor. 

1984 yılında çıkan ve Düşünce Gücüyle Tedavi adıyla Türkçeye çevrilen (You Can Heal Your Life) kitabı tüm dünyada 50 milyondan fazla satmış ve 30’dan fazla dile çevrilmiş durumda. Kitapla ilgili ilginç notlar var. Yayınlandığı dönemde art arda 13 hafta çok satanlar listesinde kalmış. Ama daha da ilginci, basımından 20 sene sonra bu listeye tekrar girmeyi başarması.  Aslında kitabı bilen biri olarak diyebilirim ki çok şaşırtıcı değil. Çünkü okuduğunuzda hâlâ fırından yeni çıkmış gibi, sıcacık – taptaze hissediliyor 🙂 Raflarda yeni çıkanlar bölümünde tutulabilir her daim 🙂

Öğretinin vurgu yaptığı pek çok önemli nokta var.. İşte bazıları…  

  • Düşüncelerinizle, sözlerinizle yaratırsınız. Düşüncelerinize ve konuştuklarınıza dikkat edin. Pozitif düşünceler ve sözler, pozitif hayatlar yaratır. 
  • Düşüncelerinizi değiştirdiğinizde hayatınızı değiştirirsiniz. 
  • Sevgi dünyadaki en etkili ilaçtır. Kendinizi ve çevrenizdekileri sevmek hayatınızda mucizeler yaratır. 
  • Değişim ve dönüşüm hayatın olmazsa olmazıdır. Direnç göstermek yerine hayatın akışına uyun.

Böyle okuyunca basit cümleler gibi duruyor ama altında neler neler gizli 🙂 Hepsi birbirinden derin konular…

Heal Your Life® ABD çıkışlı, ama bugün öğretiyi duyurmak için dünyanın farklı ülkelerinde çalışan pek çok insan var. Bu ülkelerden biri de Türkiye. Heal Your Life Türkiye®  ekibi olarak yaklaşık 60 kişiyiz. Türkiye’nin farklı illerinde, workshop’lar düzenliyor, bireysel koçluk hizmeti veriyoruz. Ekipte bir de iş hayatına destek amacıyla faaliyetlerde bulunan kurumsal bir ekip var. 

Workshoplar/Atölye Çalışmaları;

Workshop’ları genelde 2 gün olarak düzenliyoruz. Saat 10:00-18:00 saatleri arasında çalıştığımız oldukça yoğun bir programımız var. Katılımcılarla fiziksel- duygusal- zihinsel ve ruhsal olmak üzere dört boyutta çalışıyoruz. Kişinin hayatında tıkanıklık yaratan kayıtları keşfetmek, bunların hayatındaki etkilerini görmesini sağlamak, değiştirmek için çeşitli yöntemler tavsiye etmek ve 2 gün boyunca beraber bu yöntemleri uygulamak diye özetleyebiliriz çalışmaları. 

Kişiyi kendiyle tanıştırma, barıştırma, sevmesini sağlama ilk hedefimiz. Bunları yapınca çevresiyle, ailesiyle, işiyle de bir değişimin düğmesine basmış oluyoruz aslında 🙂

Seminerler;

Belirli bir konuyla ilgili olarak düzenlediğimiz 2-3 saatlik programlar. İlişkiler, affetme, kendini sevme gibi spesifik konular çalışıyoruz seminerlerde.  

Grup çalışmalarının her zaman çok verimli ve etkili olduğunu düşünmüşümdür. Workshop ve seminerlerde oluşan grup enerjisi herkese ayrı bir motivasyon sağlıyor bence. 

Yaşam Koçluğu;

Grup çalışması dışında bireysel de çalışabiliyoruz. Kişinin hayatı ve ihtiyaçlarına göre şekillendirdiğimiz çalışmalarımız için danışana özel bir program hazırlıyor ve uyguluyoruz. 

Heal Your Life çalışmalarıyla ilgili çevremden, ya da konuyu duyup eğitimlere katılmak isteyenlerden çok sık gelen bir soru oluyor 🙂

Eğitimlerde ne yapıyorsunuz, gelince hayatımda ne değişecek?

Bunu nasıl anlatabilirim diye çok düşündüm 🙂 

Ve sonunda, öğretinin eğitmeni olarak değil de, bu eğitimlere katılan biri olarak verilecek bir cevabın daha uygun olacağına karar verdim.. 

Bir katılımcı olarak, 2 günlük workshop’ı tamamlamamın ardından bana gelen bu soruyu şu şekilde cevaplardım: 

Arkadaşlar karnım acıkmıştı ve BEN BİR YEMEK YEDİM (bu Heal Your Life workshop oluyor 🙂 ).. 

Çok lezzetliydi, yerken çok keyif aldım 🙂 Karnımı doyurdu 🙂 İçerik olarak o kadar zengindi ki, vücudumun ihtiyaç duyduğu bir sürü vitamini, proteini, minerali…  bana verdi 🙂 Her hücreme faydasını hissettim 🙂 Sonra hazmı da kolaydı 🙂

Şimdi bu yemek ikimizin arasında duruyor ve diyorsunuz ki “ANLAT, LEZZETİ NASIL, YİYİNCE NE HİSSEDİCEM, NE FAYDASINI GÖRÜCEM?”

Bende diyorum ki, bu yemeğin lezzetini, sana ne hissettireceğini, ihtiyacın olan neleri vereceğini nasıl anlatırım ki?

İçindeki malzemeleri tek tek saysam; “et var, şu şu sebzeler, şu baharatlar var” desem anlamı olmayacak… Bir yemeğin lezzetini anlatmaya yeter mi, sadece içindeki malzemeyi saymak?

Ne hissettirdiğini anlatmayı deneyeceğim. “İyiydi, güzeldi, bugüne kadar hiç tatmamıştım böyle bir yemek” gibi tanımlardan ileri gitmeyecek. Hissimi sana yaşatabilecek miyim? Hayır..

İçindeki hangi tadın seni vuracağını, bedenine ihtiyacın olan neleri vereceğini anlatabilecek miyim? Hayır…

Yemek aynı da olsa hepimizin ondan alacağı lezzet, sağlayacağı fayda farklı olacak 🙂

YEMEĞİN TADINA BAKMANIZ”ı öneriyorum onun için..

Lezzetini bir kere alınca bulduğunuz hazineyi fark edeceksiniz zaten 🙂

Siz de öğretiyle tanışmak, kendinize harika bir hediye vermek isterseniz iletişim;

Mail               : hyl@senemozkan.com

İnstagram   : senemozkan.hyl    

Facebook    : senemozkan

Işıkla kalın…