30 Ağustos 2019

Ağustos 30, 2019 0 Yazar: senemozkan

Bugün önemli bir gün. 2 yönden önemli. 

Öncelikle, 30 Ağustos Zafer Bayramımız…. Hepimizin Zafer Bayramı kutlu olsun. 30 Ağustos 1922’de Başkomutanlık Meydan Muharebesi (Büyük Taarruz) sonrası ülke topraklarımızın düşman işgalinden kurtuluşunu simgeleyen bugün, bizim için özgürlüğümüzün sembolü anlamına geliyor.  Ve bu sene 97.yılını kutluyoruz özgürlüğümüzün. 

İkinci önemi ise, Heal Your Life (Hayatınızı İyileştirin) öğretisinin yaratıcısı sevgili Louise L.Hay’in ölümünün 2. yıldönümü bugün. Yıllardır dünyada milyonlarca insanın hayatına dokunan, öğrettikleriyle hayatlarımızı güzelleştiren kocaman kalpli, cesur kadın, ışıklar içinde ol…

Bugün niyetiyle kart çekmek geldi içimden. Ve karıştırırken 2 kart birden fırladı desteden.

“Geçmiş Şifası” ve “Özgürlük” kartları… 

Şifa ile bize gelecek olan gerçek, bireysel özgürlüğümüz olarak algılıyorum bunu. 

Özgürlük denince aklımıza genelde, istediğimiz yere gitmek, istediğimizi giymek gibi kavramlar geliyor. Ama burada bahsettiğim bunlar değil. Söylemek istediğim özgürlük daha çok, kapana kısılmış hissimizden kurtulmak, hapsolduğumuz hapishanelerimizden çıkabilmek, hayatımızı ruhen özgür ve huzurlu bir şekilde geçirebilmek yani. Bunun için öncelikle yaşadığımız hayatın farkında olmamız gerekiyor. Kısıtlamalarımızın farkında olmak önemli. Beni hapseden kalıplarım, önyargılarım, “bu böyle olmaz”, “bu böyle olur”larım neler farkında olmak. Ve bunları şifalandırmak. Şifa zaten yanında ödülünü de getirecek, inanıyorum. 

Bugün ayrıca yeni ay. Yeni ay, yeni bir başlangıç…

Zafer Bayramı, bağımsızlık, şifa, özgürlük, yeni ay, yeni bir başlangıç… Ne çok başlık var bugün 🙂 Birbirinden kopuk gibi görünse de hepsi bağlı birbiriyle. 

Bol farkındalıklı, geçmişten kalan ve şifalanma zamanı gelen tüm konularımızın kolaylıkla şifalandığı, değişimin-dönüşümün hayatımıza getireceği güzelliklere, yeni başlangıçlara kollarımızı kocaman açtığımız, harika bir gün olsun 🙂

Işıkla kalın…