LOUISE L.HAY KİMDİR?

LOUISE L.HAY KİMDİR?

Temmuz 9, 2019 0 Yazar: senemozkan

Hayatınızda her şeyin kötü gittiğini, tüm talihsizliklerin sizi bulduğunu düşünüyorsanız bir de Louise’in hayatına bakın.

Kötü diye etiketlediğiniz olayların nasıl ilham kaynağı olabileceğini, şansızlık olarak gördüğünüz tecrübelerin, sizi girdiğiniz çukurdan yukarı fırlatacak bir trambolin gibi nasıl kullanılabileceğini ve şansızlığın şansa çevrilmesinin harika hikayesini okuyun 🙂

Louise L.Hay 1926 yılında Los Angeles’ta doğmuş. 18 aylıkken anne ve babasının boşanmasının ardından, annesiyle de ilk ayrılığını yaşamış. Yatılı hizmetçilik yapan annesi onu bir ailenin yanına bırakmak zorunda kalmış. Bebek Louise 3 haftalık yoğun ağlama krizleri sonucunda annesine geri verilmiş. 

Sonra hayatına üvey baba girmiş. Sadece beş yaşındayken üvey babasından her gün dayak yediğini anlatıyor. Ve bir komşularının tecavüzüne uğruyor bu yaşlarda. Yaşadığının onun suçu olduğu söylemleriyle geçiyor yılları. Yoksulluk, dayak, tacizle geçen bir çocukluk dönemi kısaca.

15 yaşında artık dayak ve tacizlere dayanamaz duruma geliyor ve evden de, okuldan da ayrılıyor Louise. Garsonluk yapmaya başlıyor. Sevgiye aç bir genç kız olarak, 16 yaşında hamile kalıyor. O şartlarda bir bebekle hayat kurması imkansız olduğundan,  doğumdan sonra çocuğunu bir aileye vermek zorunda kalıyor. 

Bundan sonra artık farklı adımlar atmaya başlıyor ve öncelikle halen üvey babasıyla olan annesini yaşadığı evden çıkarıyor. Ona bir iş bulup, bir daireye yerleştiriyor. Ve hayatının 30 yılını geçirip, bambaşka bir Louise’i yaratacağı yolculuğun ilk adımı olan Chicago’ya doğru yola çıkıyor.

Chicago’da olumlu düşünce öğretisiyle tanışıyor ve öğrendiklerini hayatına uygulamaya başlıyor. O kendiyle ilgili düşünce kalıplarını fark edip, değiştirdikçe hayatına giren ve hayatını kabusa çeviren erkek modelleri de hayatından çıkmaya başlıyor.  Ve birkaç yıl sonra New York’a geçip, mankenlik yapmaya başlıyor. Bu dönemde harika bir aşk evliliği yapıyor ve 14 yıl devam ediyor rüya evliliği. Ama sonra bir gün eşinin boşanmak istediğini söylemesiyle evliliği bitiyor. 

Bundan sonra artık moda dünyasından da uzaklaşıyor ve dış görünüşüyle ilgilenmekten vazgeçiyor. Henüz liseyi bile bitirmemiş olan Louise o andan itibaren olağanüstü bir bilgi açlığıyla metafizik ve kendini iyileştirmeyle ilgili bulduğu her kitabı okuyor. Kilisenin kurslarına katılıyor ve hızla yeni bilgiler edinip, insanlarla paylaşır hale geliyor. Konuşmalar yapmaya, kilise ve sosyal etkinliklerde faal biçimde yer almaya başlıyor. Tam zamanlı bir işe dönüşen programının bir meyvesi olarak Bedeninizi İyileştirin (Heal Your Body) adlı küçük kitabı yazıyor. Fiziksel rahatsızlıkların metafiziksel nedenlerini anlatıyor kitapta. Ve sonrasında değişik şehirlerde konferanslar ve kurslar daha da yoğunlaşıyor. 

Artık yeni bir hayat yaşamaya başladığı ve eskiyle ilgili konuları kapatmış göründüğü bir dönemde kanser teşhisi konuluyor Louise’e. Ve hastalar üzerinde uygulayıp başarılı olduğunu gördüğü zihinsel iyileştirme yöntemini kendi üzerinde uygulama zamanı geldiğini anlıyor. Parası olmadığını söyleyerek, herhangi bir ameliyat veya tedavi olmadan 3 ay zaman istiyor doktorlardan. Bu sürede her türlü alternatif tedavi yöntemini araştırıyor ve uyguluyor. Kendini sevmenin,  onaylamanın ve affetmenin (kendini ve başkalarını) önemini keşfedip bu konularda da çalışıyor yoğun olarak. Özel bir beslenme programı uygulayıp, vücudunda yıllardır biriktirdiği toksinlerden arınıyor. 

Ve 6 ay sonunda doktoruna gittiğinde, yapılan kontrollerde kanserle ilgili hiçbir bulguya rastlanmıyor 🙂

“Düşünce, inanç ve davranış biçimimizi değiştirmeyi istersek, her hastalık iyileştirilebilir” diyor bunu birebir tecrübe etmiş biri olarak Louise 🙂

Los Angeles’a döndüğünde annesi, kız kardeşi, seminer ve kurslarıyla yeni bir hayat kuruyor kendine.

Düşünce Gücüyle Tedavi kitabının sonunda anlattığı hayatının özeti böyle Louise’in 🙂 1984 yılında yazıyor bunları. 2017’ye kadar gayet sağlıklı bir hayat sürüyor ve çok güzel işlere imza atıyor. Dünya çapında yayılan öğretisi, kitapları ve eğitimleriyle harika bir hazine bırakarak ayrılıyor aramızdan Ağustos 2017’de.

Hayatımıza kattıklarına şükür ve minnetle..

Işıklar içinde uyu Louise L.Hay 🙂