SPİRİTÜEL YASALAR – DIANA COOPER (3)

Temmuz 13, 2020 0 Yazar: senemozkan

Yaşamın Temel Yasaları 3:

İSTEK YASASI

Spiritüel yasalara göre, yardım istiyorsanız bunu belirtmeniz gerekir.

Bir arkadaşınıza yardımcı olmak için işleri aceleye getirip hayatına müdahale ederseniz, onun arkadaşlığını yitirmeniz son derece muhtemeldir. 

Boğulan birine yardım etmeniz gerektiği şüphesizdir. Kör birinin kaldırımdaki çukurun kenarından geçmesine yardımcı olursunuz. Hastaları ve matemlileri teselli edersiniz. Ancak, birinin kendini içine soktuğu durum canınızı sıkıyorsa, bu sizin sorununuzdur. Başka birini kurtarmak yerine kendinize bakmanız gerektiğini açığa vuran bir işarettir. 

Şuna benzer sorularla sürekli karşılaşıyorum: “Teyzem için ne yapabilirim? Kocası öldüğünden beri perişan bir halde. Onu yeni insanlarla tanışmaya ikna etmeye çabalıyorum, fakat beni dinlemiyor.”

Bu soruya cevabım şudur: “Kendini hazır hissettiğinde sizden yardım isteyecektir. O zamana dek kendi içinizdeki yeni insanlarla tanışmak isteyen yönünüzle ya da teyzeniz sizin yardımınızı kabul etmediğinde hissettiğiniz reddedilme duygusuyla ilgilenin.”

İşyerinizde bir zorlukla karşı karşıya kaldıysanız, bu zorluğun üstesinden gelirken edineceğiniz yeni bilgiler ve tecrübeler kariyerinizde yükselmeniz için mükemmel bir basamak işlevi görebilir. Terfi etmeye hazır hale gelmenizi sağlar. Birinin sizden izin almadan devreye girip bu zorluğun üstesinden gelmesini beklemezsiniz. Böyle davranan biri size müdahale etmiş ve daha iyi bir iş için hazır olmanızı önlemiş olur. 

Spiritüel alemlerdeki hiçbir melek ya da Yüksek Işık Varlığı sizin hayatınıza müdahale etmeyi aklından geçirmez. Evet, eğer karmanızda yeri yoksa sizi ciddi bir kaza geçirmekten ya da henüz zamanınız gelmediyse ölümden kurtaracaklardır. 

Ancak gelişmeniz için başınızdan belirli olaylar geçmesine ihtiyacınız varsa, mutlak bir şefkat ve sabırla bir kenarda durup sizin işleri berbat etmenizi izleyeceklerdir. Müdahale etmeleri spiritüel yasalara uygun olmayacak, aynı zamanda sizin daha güçlü olmanızı ve bir şeyler öğrenmenizi engelleyecektir. 

Yardım istemeye hazır olduğunuzda, yardım almaya da hazır hale gelirsiniz. Durumun içinde barındırdığı bilgeliği kabullenmeye hazır olursunuz. Böylece yüksek güçler size yardımcı olmak üzere harekete geçebilirler. 

Spiritüel yolda kararlılıkla ilerleyen bir insan, cevaplar almak üzere kendi içine yönelir. Daha fazla bilgi edinmeye hazır olduğunuzda, size o bilgiyi verecek bir öğretmen hayatınıza girecektir. Bu öğretmen bir kitap, bir insan ya da bir televizyon programı olarak karşınıza çıkabilir. Sorunuzu açık ve kesin bir biçimde ifade etmeye hazır olduğunuzda, cevabı öğrenmeye de hazır hale gelirsiniz. 

Meleklerden, Tanrı’dan, yükselmiş üstatlardan ya da spiritüel ışık hiyerarşisinin herhangi bir üyesinden yardım almaya ihtiyaç duyduğunuzda, öncelikle sakinleşin ve kendi içinizde merkezlenin. Gerçekten ne istediğiniz konusunda derinlemesine düşünün ve bu konuda netlik kazanın. Sonra iletişim kurmak istediğiniz varlıklardan yardım isteyin. Size her zaman yardım edeceklerdir. 

EVREN SİZE YARDIM ETMEYİ BEKLİYOR. TEK YAPMANIZ GEREKEN YARDIM İSTEMEK. 

Diye anlatmış kitabında İstek Yasasını Diana Cooper. 

Evet yardım istemek zorlandığımız bir konu olabiliyor bazen. İşler iyice karışana, bizim için başa çıkılamaz hale gelene kadar idare etmeyi tercih edebiliyoruz. 

Ama yasa diyor ki, her zaman yardım isteme seçeneğin olduğunu bil. Her istediğinde sana yardım etmeye hazır varlıklarla çevrilisin. Yani çok da zorlanmana gerek yok aslında. Her şeyi tek başına halletmek zorunda değilsin. 

Yardım istemek ve yardım geleceğini bilmek güven duygumuzu da besliyor aynı zamanda. Korunup kollandığımızı hissetmek, yarınlara daha güvenle bakmamızı ve kolay ilerleyebilmemizi sağlıyor. 

Yaşasııın!! Yardım isteyebiliyorum ve beni destekleyen bir sistemde yaşıyorum 🙂

Işıkla kalın…