SPİRİTÜEL YASALAR – DIANA COOPER (1)

Temmuz 4, 2020 0 Yazar: senemozkan

Yoğun enerjilere maruz kalıyoruz son günlerde. Bir süre daha devam edecek deniyor. Bugün dinlediğim bir astroloji yayını sonrası, zaten 2 gündür kitaplığımdan çıkarttığım Spiritüel Yasalar kitabıyla ilgili paylaşım yapmak geldi içimden. 

Bu günlerin hem bizlere hem bütüne fayda sağlaması ve kolaylıkla geçirmemiz niyetiyle 🙂

“Trafik kurallarını bilmeden araba kullanırsanız, yolculuğunuz kafa karıştırıcı ve zor geçer. Trafik kurallarını öğrenip uygulamaya başlarsanız, yolculuğunuz güvenli ve keyifli bir hale gelir. Dünya’da sürdürdüğümüz yaşamın da bazı kuralları vardır.” demiş Diana Cooper “SPİRİTÜEL YASALAR” kitabında. Ve başlamış dünya yasalarını anlatmaya.

Hayatımızı kolaylaştırıcı 36 tane yasa saymış. 

Yaşamın Temel Yasaları demiş ilk 8 yasaya. Temel yasalara göz atalım… Her gün bir tanesi gelsin 🙂

Yaşamın Temel Yasaları 1:

YUKARIDA NASILSA AŞAĞIDA DA ÖYLEDİR.

Evrenin ilk yasası. Yukarıda nasılsa, aşağıda da öyledir.

Bir ebeveyn olarak, çocuklarınız ister bebek, ister emekleme çağında, ister yetişkin olsun, hepsine karşı içinizde aynı sevgiyi hissedersiniz. Zor bir dönemden geçiyor olsalar bile, onlara yönelik inancınızı yitirmezsiniz. Bir anne küçük çocuklarının davranışları karşısında üzüntüyle başını sallasa bile, onları yargılamaz. Büyüyeceklerinin bilincindedir. 

Çalkantılı duygulara kapıldığınızda ya da bir işi yapmakta zorlandığınızda Tanrı da sizi sevmekten vazgeçmez. Ya da sizi yargılamaz. Onun yerine melekleri aracılığıyla size cesaret verir ve yardımcı olur. 

“Evren sizi sever ve Dünya’da hangi hataları yapıyor olursanız olun, gelecekte aydınlanmış bir insan olacağınız imgelemini bünyesinde barındırır.”

Bilge ebeveynler yeteneklerini geliştirmeleri konusunda çocuklarını nazikçe yönlendirip cesaretlendirirler. Aynı zamanda onlara hatalarından ders alabilecekleri özgürlüğü de tanırlar. 

Bize de seçim özgürlüğü verilmiştir. Duyarlı bir ebeveyn gibi, yoldan fazla saptığımız zamanlarda İlahi Güç de devreye girerek bizi yönlendirmeyi denemektedir. Ancak, spiritüel yasalara göre Tanrı bizi kendi iradesini uygulamaya zorlayamaz. Eğer cehenneme doğru meylettiysek, geri çekilip zor yoldan öğrenmemize izin verecektir. 

“Evren hiç yargılamadan bizim tecrübe edip öğrenmemiz beklemektedir hazır olduğumuzda bize yeni kapılar açar.” 

Sevdiklerinizin mutlu, umutlu, başarılı ve sağlıklı olmasını ister misiniz? Onları gerçekten seviyorsanız tabii ki istersiniz. 

Aynı şekilde Kaynak da sizin, sevgili çocuğunun mutlu, umutlu, başarılı ve sağlıklı olmasını istemektedir. 

“Siz mutlu olduğunuzda cennet şenlenir. Tanrı’nın arzusu, sizi neşelendiren, tatmin eden ve kendinize değer vermenizi sağlayan işler yapmanızdır.”

Hepimiz takdir edilmekten hoşlanırız. Biri bize yaptığımız bir şey için içtenlikle teşekkür ettiğinde, kendimizi tatmin olmuş, neşe dolu hisseder, genellikle daha da fazlasını vermek isteriz. 

Yukarıda da aynı şey geçerlidir. Bize verilenleri takdir edip teşekkür ettiğimizde cennetin kapıları iyice aralanır. Bunu yaptığımız sürece, evrenin güçleri bize daha fazlasını gönderecektir. 

“Evren’den bir şey almaya hazır olduğunuzda, onu sakince ve nazikçe isteyin. İstediğiniz şeyi size vermekten keyif alacaktır. Onu aldığınızda değerini bilin.”

Biri size ya da hayvanlarınıza şefkatle yaklaştığında o kişiye sevgi duyarsınız. 

Kendinize ya da Tanrı’nın yarattığı diğer varlıklara şefkatle yaklaştığınızda, Evren de size sevgi duyar.

Karşınızda coşku dolu biri olduğunda motive olur, harekete geçmeye hazır hale gelirsiniz. 

Evren’in enerjisi de benzer bir yaklaşım sergiler. Tutkunuzu destekleyecektir. 

İNSAN KALBİNE DOKUNAN ŞEYLER TANRI’NIN DA KALBİNE DOKUNUR!..

Diye bitirmiş bölümü Diana Cooper. 

Evet gerçekten de, Yukarıda Nasılsa Aşağıda da Öyle…

Ebeveyn-çocuk ilişkisi, İnsan-Tanrı ilişkisini anlatmak için çok güzel bir örnek bence. 

Yaratanı sevgi dolu bir anne/baba gibi düşünmek insanın içini rahatlatıp, güvenle dolduruyor. Benim Tanrım tam da burada bahsedilen sevgi dolu olan işte. Elinde bir defter, “haydi hata yap da cezalandırayım” diyen bir varlık değil kesinlikle 🙂 Haydi bu sefer daha iyi olacak, sana güveniyorum diye gülümseyerek bakan bir Tanrı 🙂

Yasa “Sana nasıl davranılmasını istiyorsan karşındakine öyle davran” sözünü de içeriyor anlam olarak bence. Karşımdaki Tanrı oluyor burada 🙂 Sevgi dolu olmak, isteyip sabretmek, güvenmek, teşekkür etmek, şükretmek… hepsini içeriyor. 

Bu yasayı ne zaman görsem “Kâh çıkarım gökyüzüne, seyrederim âlemi. Kâh inerim yeryüzüne, seyreder âlem beni” sözünü de hatırlatmıyor desem yalan olur 🙂 Bunu da söylemeden edemeyeceğim 🙂

Işıkla kalın…