STRANGER THINGS

STRANGER THINGS

Temmuz 30, 2019 0 Yazar: senemozkan

İzlemeyi birkaç gün önce bitirdiğim dizi 🙂

Duffer Kardeşlere ait olan dizi bilim-kurgu, korku kategorisinde.. 

2016’da yayınlanan 1 sezon bölümlerinin ardından, Temmuz 2019’da dizinin 3.sezonu da tamamlanmış durumda… 3 sezon, toplam 25 bölümden oluşuyor. 

Etrafta çok fazla yazılıp çizildiğini ve reklam panolarını da bolca süslediğini görünce merak edip 3 sezonu arka arkaya izledim.

İlk sezon tek kelimeyle harikaydı. Nefesimi tutup izledim diyebilirim. Çocuklar, akıl yürütmeler, şaşırtıcı gelişmeler gerçekten çok etkileyiciydi. Ve doğal olarak diziden beklentim çok çok yükseldi. Barış Özcan’ın diziyle ilgili videosunu seyretmiştim. Onun referansı ve ilk sezon benden kazandığı bol kredi sebebiyle sabırsızlıkla hemen başladım 2.sezon’a….

Öncelikle, ilk sezonun tadı yoktu diyebilirim 2.sezon için. Kendini tekrarlayan, akılcı kurgudan uzaklaşan herhangi bir diziye dönüştü açıkçası. Yani ilk sezona 10 üzerinden 9 versem, ikinci sezon 7’lere düştü diyebilirim puanı. Seyredilmez mi, seyredilir tabi 7 de çok kötü demek değil. Ama 9 beklentisiyle başlanınca, 7 çok düşük geliyor bir anda….

2 sezonu seyretmişken 3’ü de seyredeyim dedim tabi. Ama 2.sezona haksızlık etmişim dedirtti son sezon 🙂 Bir dizide çıta bu kadar mı düşer.. Düşmüş maalesef…

Nereye gitti o akıllı çocuklar, harika kurgu, etkileyici sahneler… Dizi bir anda ergen dizisiyle 5.sınıf bilim kurgu arası bir şeye dönüştü. Garip yaratıklarla kurtarılmaya çalışılan, ama daha da kötü hale gelen bir dizi.. 

4.sezonu da gelecekmiş dizinin. Ben seyretmeyi düşünmüyorum kendi adıma.. Seyredecek o kadar güzel dizi/film varken gerek yok diyorum.. Tercih sizin tabi, uyarmadı demeyin sonra 🙂

Işıkla kalın..